REGULAMIN Loopy Jobs
I. SŁOWNICZEK
1. W każdym przypadku, kiedy w Regulaminie użyto następujących terminów pisanych z wielkiej litery, powinny być one rozumiane w znaczeniu podanym poniżej, chyba, że z kontekstu jasno wynika co innego:
a. Aplikacja – platforma udostępniona oraz obsługiwana przez Usługodawcę, aplikacja mobilna, która umożliwia Użytkownikom m.in. oferowanie swoich usług lub przeglądanie ofert innych Użytkowników.
b. Hasło – ciąg określonych znaków zdefiniowany przez Użytkownika przy tworzeniu Konta, konieczny do założenia Konta i przeprowadzenia autoryzacji przy dostępie do niego. Dbając o bezpieczeństwo Użytkowników, Usługodawca wprowadza mechanizmy mające na celu wykrycie i eliminację ewentualnych błędów przy tworzeniu Hasła (którym mogą być np. konieczność jego potwierdzenia, powtórzenia, etc.). Zapewnia się Użytkownikowi możliwość zmiany Hasła
c. Kodeks cywilny – ustawa kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 roku.
d. Konsument – Użytkownik będący osobą fizyczną, dokonujący czynności prawnej z Usługodawcą, która nie jest bezpośrednio związana z jego działalnością gospodarczą lub zawodową.
e. Konto – Usługa pozwalająca na korzystanie z funkcjonalności Aplikacji, oznaczona unikalną nazwą (Login) oraz Hasłem podanym przez Użytkownika. Konto umożliwia m.in. zapisywanie i przechowywanie informacji o Użytkowniku (np. jego danych kontaktowych etc.). Utworzenie Konta wymaga wcześniejszej rejestracji oraz autoryzacji Użytkownika z wykorzystaniem numeru telefonu lub usług logowania zewnętrznego (Apple, Google, Facebook)
f. Login – numer telefonu Użytkownika podany przy tworzeniu Konta.
g. Newsletter – Usługa umożliwiająca Użytkownikowi automatyczne otrzymywanie od Usługodawcy okresowych informacji o Aplikacji, Usługach i Usługodawcy, włączając w to Promocje, przesyłana na adres e-mail Użytkownika pod warunkiem wyrażenia przez Użytkownika uprzedniej zgody.
h. Promocje – szczególne warunki korzystania z Usług, które są wyrażone w ramach Aplikacji, proponowane Użytkownikowi przez ograniczony okres; Promocje nie łączą się ze sobą, z wyjątkiem sytuacji, w których w zasadach Promocji wskazano inaczej.
i. Przedsiębiorca – Użytkownik będący osobą fizyczną, osobą prawną i jednostką organizacyjną, niebędącą osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną, prowadzącą we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.
j. Regulamin/Umowa o Świadczenie Usług – niniejszy dokument określający prawa i obowiązki Użytkownika oraz Usługodawcy, jak również warunki świadczenia Usług Użytkownikowi przez Usługodawcę; aktualna wersja Regulaminu jest stale dostępna w Aplikacji, włączając w to wersję w formacie PDF. Akceptacja Regulaminu jest dobrowolna, jednak wymagana w celu utworzenia Konta oraz korzystania z Usług.
k. Sklep z aplikacjami – sklep z aplikacjami mobilnymi, z którego możliwe jest pobranie Aplikacji.
l. Treść – elementy tekstowe, graficzne bądź multimedialne (takie jak zdjęcia promocyjne, filmy video, opisy, komentarze), w tym utwory w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
m. Usługa – usługa świadczona drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną, np. Konto, oraz inne funkcjonalności lub pakiety usług, świadczone przez Usługodawcę Użytkownikowi za pośrednictwem Aplikacji zgodnie z Umową o Świadczenie Usług. Umowa o Świadczenie Usług jest zawierana na czas nieokreślony z chwilą potwierdzenia tego faktu w Aplikacji. W zależności od aktualnych funkcjonalności, Usługodawca może udostępniać Usługi również za pośrednictwem strony internetowej.
n. Usługa cyfrowa – usługa pozwalająca Konsumentowi na: (1) wytwarzanie, przetwarzanie, przechowywanie lub dostęp do danych w postaci cyfrowej; (2) wspólne korzystanie z danych w postaci cyfrowej, które zostały przesłane lub wytworzone przez Konsumenta lub innych Użytkowników tej Usługi; (3) inne formy interakcji za pomocą danych w postaci cyfrowej.
l. Usługodawca – MY APP 8.1 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wysokiej, ul. Nektarowa 12, 52-200 Wysoka, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy pod nr KRS: 0001100316, NIP: 8961638400, adres e-mail: [email protected]
p. Ustawa – ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.
q. Użytkownik – każdy podmiot (np. osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna, etc.) posiadający pełną zdolność do czynności prawnych.
r. Wymagania Techniczne – minimalne wymagania techniczne, które muszą zostać spełnione, aby korzystać z Aplikacji, tj.: (1) urządzenie multimedialne z dostępem do Internetu; (2) dostęp do wiadomości SMS oraz poczty elektronicznej; (3) system iOS lub Android w aktualnej wersji. Korzystanie z Aplikacji może wiązać się z ponoszeniem kosztów połączenia internetowego (opłata za transmisję danych), zgodnie z taryfą dostawcy usług internetowych, z których korzysta Użytkownik.
II. USŁUGI
- W zależności od aktualnych funkcjonalności Aplikacji, Usługodawca może świadczyć Użytkownikowi nieodpłatnie w szczególności następujące Usługi:
a. Konto;
b. umożliwianie Użytkownikom publikowania ofert swoich usług;
c. umożliwianie Użytkownikom przeglądania i wyszukiwania Treści zamieszczonych w Aplikacji, w tym ofert innych Użytkowników;
d. możliwość kontaktu między Użytkownikami, w tym możliwość wysyłania zapytań dotyczących świadczonych usług oraz możliwość akceptacji tych zapytań przez Użytkowników;
e.możliwość zamieszczania opinii;
f. Newsletter;
g. powiadomienia „push” w Aplikacji za zgodą Użytkownika;
h. zachowanie sesji logowania po zalogowaniu się do Konta;
i. prezentowanie treści reklamowych, które mogły zostać spersonalizowane, w zależności także od ewentualnych zgód udzielonych przez Użytkownika (jeśli niezbędne);
2. W celu założenia Konta niezbędne są:
a. rejestracja za pomocą formularza umieszczonego w Aplikacji;
b. zapoznanie się z Polityką Prywatności i Cookies;
c. zapoznanie się oraz akceptacja Regulaminu.
3. Użytkownik ma prawo, w każdym momencie do usunięcia Konta.
4. Newsletter świadczony jest na żądanie Użytkownika. Użytkownik może w dowolnym momencie i bez podania przyczyny, wypisać się z usługi Newsletter przez kliknięcie na link dezaktywacyjny w którymkolwiek z e-maili wysłanych do Użytkownika.
5. Usługodawca może tymczasowo zaprzestać świadczenia Usług z uwagi na czynności techniczne, konserwacyjne lub inne działania związane z modyfikacją Aplikacji i innych kanałów, za pośrednictwem których świadczy Usługi.
6. Usługodawca zapewnia techniczne oraz organizacyjne środki odpowiednie do zakresu zagrożeń bezpieczeństwa, funkcjonalności, bądź usług świadczonych na podstawie Umowy o Świadczenie Usług. Korzystanie z Aplikacji wiąże się z ryzykiem typowym dla przekazywania danych za pośrednictwem Internetu, takim jak ich rozpowszechnienie, utrata bądź nieautoryzowany dostęp.
III. UMOWY ZAWIERANE MIĘDZY UŻYTKOWNIKAMI
- W celu uniknięcia wątpliwości, umowy między Użytkownikami nie są zawierane za pośrednictwem Usługodawcy, Usługodawca nie jest tym samym stroną tych umów i nie udziela żadnych gwarancji co do wykonania umów zawartych między Użytkownikami. Usługodawca umożliwia Użytkownikom jedynie nawiązanie kontaktu.
- W przypadku zawarcia między Użytkownikami umowy, rozliczenie między Użytkownikami z tytułu wykonanych usług nie następuje poprzez Aplikację. Sposób rozliczenia za wykonanie usług jest ustalany indywidualnie między Użytkownikami, a Usługodawca nie ingeruje w ten proces.
IV. APLIKACJA
- Usługodawca zapewnia Użytkownikowi możliwość darmowego pobrania Aplikacji na urządzenie mobilne Użytkownika w szczególności z następujących autoryzowanych Sklepów z aplikacjami:
a. Apple App Store, dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS;
b. Google Play, dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android.
- Korzystanie z Aplikacji pobranej ze źródeł innych niż autoryzowane przez Usługodawcę (tzn. Sklepy z aplikacjami) niesie ze sobą ryzyko naruszenia spójności Aplikacji i połączenia ze szkodliwym oprogramowaniem, tym samym narażając bezpieczeństwo urządzenia mobilnego Użytkownika oraz przechowywanych na nim danych.
- By korzystać z Aplikacji, Użytkownik powinien:
a. zapoznać się z niniejszym Regulaminem, Polityką Prywatności i Cookies i innymi informacjami o Aplikacji (np. związanymi z dostępem do poszczególnych funkcjonalności / danych na urządzeniu mobilnym) udostępnionymi w Sklepach z aplikacjami, zaakceptować je, oraz
b. pobrać Aplikację ze Sklepu z aplikacjami, oraz
c. zainstalować Aplikację na urządzeniu mobilnym Użytkownika, podążając za instrukcjami wyświetlanymi podczas procesu instalacji lub udostępnionymi przez Sklepy z aplikacjami.
- Aplikacja korzysta z technologii, która przechowuje oraz uzyskuje dostęp do identyfikatora Użytkownika, umożliwiając tym samym działanie Aplikacji w trybie offline i zapamiętanie ustawień Użytkownika, który nie jest zalogowany (co wiąże się z dostępem do pamięci urządzenia mobilnego). Aplikacja przechowuje aktualny identyfikator Użytkownika do momentu zakończenia procesu tworzenia profilu w Aplikacji.
- Użytkownik może w dowolnym momencie odinstalować (usunąć) Aplikację ze swojego urządzenia mobilnego za pomocą ustawień urządzenia.
- W celu korzystania z niektórych funkcjonalności Aplikacji, Użytkownik może zostać poproszony o udzielenie dobrowolnej zgody na dostęp do niektórych funkcjonalności urządzenia mobilnego Użytkownika.
- Korzystanie z Aplikacji jest bezpłatne. Może jednak przejść w tryb płatnej subskrypcji zgodnie z procedurą zmiany Regulaminu.
V. ZOBOWIĄZANIA UŻYTKOWNIKA
- Użytkownik zobowiązany jest przestrzegać postanowień Umowy o Świadczenie Usług oraz odpowiednich przepisów prawa podczas dostępu do Usług oraz korzystania z nich; w szczególności\ zabronione jest:
a. promowanie treści niezgodnych z prawem, włączając w to treści propagujące faszyzm, systemy totalitarne bądź nienawiść, zwłaszcza na tle narodowym, etnicznym, rasowym i religijnym, lub ze względu na płeć; ponadto zabronione jest udostępnianie ofert, które są sprzeczne z prawem lub zasadami współżycia społecznego;
b. korzystanie z Aplikacji w sposób mogący zakłócać korzystanie innym Użytkownikom bądź Usługodawcy, w szczególności w celu rozsyłania niezamówionych informacji handlowych, dostarczanie treści o charakterze bezprawnym lub umieszczanie wirusów i innego złośliwego oprogramowania lub szkodliwego kodu;
c. podszywanie się pod jakąkolwiek inną osobę, tworzenie fałszywej tożsamości;
d. nieautoryzowana modyfikacja, kopiowanie, publikowanie w innych miejscach Treści pochodzących od Usługodawcy lub podmiotów trzecich;
e.przekazywanie lub udostępnianie linków, które odsyłają do stron internetowych poza Aplikację.
Więcej informacji związanych z moderacją treści w Aplikacji znajduje się w Informacji o Akcie o Usługach Cyfrowych. Więcej informacji o przeciwdziałaniu nielegalnym treściom w związku z przestrzeganiem Aktu o usługach cyfrowych znajdziesz tutaj.
- Użytkownik jest zobowiązany w szczególności do:
a. podawania w formularzu rejestracyjnym kompletu wyłącznie prawdziwych, aktualnych danych o Użytkowniku podczas rejestracji Konta, a także prawdziwych i kompletnych informacji o oferowanych przez siebie usługach (Usługodawca nie weryfikuje prawdziwości danych podawanych przez Użytkowników);
b. korzystania z Usług oraz funkcjonalności udostępnionych przez Usługi w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami i postanowieniami tego Regulaminu, jak również z obyczajami i zasadami społecznymi, przyjętymi w danym zakresie;
c. odpowiedniego zabezpieczenia dostępu do Konta, włączając w to w szczególności utworzenie silnego Hasła oraz nieujawnianie go osobom trzecim;
d. współpracowania z Usługodawcą w przypadkach wymienionych w Umowie o Świadczenie Usług, tj. w szczególności, gdy taka współpraca jest konieczna dla ustalenia, czy Usługi zostały udostępnione bądź wykorzystane w sposób niezgodny z niniejszym Regulaminem lub odpowiednimi przepisami prawa;
e. aktualizowania informacji o Użytkowniku w Koncie, włączając w to informacje kontaktowe podane w formularzu rejestracyjnym, natychmiast po zajściu jakichkolwiek zmian w ich obrębie;
f. natychmiastowego powiadomienia Usługodawcy o każdym przypadku wykrycia nieautoryzowanego dostępu do Konta lub Usług, a także o innych naruszeniach prywatności, które mogą wpłynąć na wykonywanie Umowy o Świadczenie Usług;
h. pobierania Aplikacji wyłącznie z rzetelnych źródeł oraz logowania lub prób logowania do elementów Aplikacji tylko poprzez panel udostępniony przez Usługodawcę.
VI. REKLAMACJE
- Reklamacje powinny być przesyłane na przykład na adres pocztowy lub mailowy Usługodawcy wskazany w Słowniczku na wstępie Regulaminu.
- Celem ułatwienia i przyspieszenia rozpatrzenia reklamacji, zalecane jest podanie w opisie reklamacji:
a. informacji i okoliczności dotyczących reklamacji, w tym charakterystyki i daty wszelkich nieprawidłowości, które wystąpiły;
b. żądania Użytkownika;
c.danych kontaktowych osoby składającej reklamację.
Brak spełnienia zaleceń wskazanych w zdaniu poprzedzającym nie wpływa na skuteczność reklamacji.
- W przypadku reklamacji dotyczących Usług, odpowiedź na reklamację udzielona zostanie przez Usługodawcę niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania, zgodnie z art. 7a ust. 1 Ustawy, o ile inny zakres czasowy nie będzie wynikał z odrębnych przepisów prawa lub właściwych regulacji.
VII. REKLAMACJA USŁUGI CYFROWEJ NIEZGODNEJ Z UMOWĄ
- Usługodawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Usługi cyfrowej dostarczanej w sposób ciągły, który wystąpił lub ujawnił się w czasie, w którym zgodnie z umową miała być dostarczana. Domniemywa się, że brak zgodności Usługi cyfrowej z umową wystąpił w tym czasie, jeżeli w tym czasie się ujawnił.
- Jeżeli Usługa cyfrowa jest niezgodna z umową, Konsument może żądać doprowadzenia do jej zgodności z umową.
- Usługodawca może odmówić doprowadzenia Usługi cyfrowej do zgodności z umową, jeżeli doprowadzenie do zgodności Usługi cyfrowej z umową jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Usługodawcy.
- Przy ocenie nadmierności kosztów dla Usługodawcy uwzględnia się wszelkie okoliczności sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności Usługi cyfrowej z umową oraz wartość Usługi cyfrowej zgodnej z umową.
- Usługodawca doprowadza Usługę cyfrową do zgodności z umową w rozsądnym czasie od chwili, w której Usługodawca został poinformowany przez Konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, uwzględniając jej charakter oraz cel, w jakim jest wykorzystywana. Koszty doprowadzenia Usługi cyfrowej do zgodności z umową ponosi Usługodawca.
- Jeżeli Treść cyfrowa jest niezgodna z umową, Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, gdy:
a. doprowadzenie do zgodności Usługi cyfrowej z umową jest niemożliwe albo wymaga nadmiernych kosztów;
b. Usługodawca nie doprowadził Usługi cyfrowej do zgodności z umową;
c. brak zgodności Usługi cyfrowej z umową występuje nadal, mimo że Usługodawca próbował doprowadzić Usługę cyfrową do zgodności z umową;
d. brak zgodności Usługi cyfrowej z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania ze żądania doprowadzenia do ich zgodności z umową;
e. z oświadczenia Usługodawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Usługi cyfrowej do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta.
VIII. POSTĘPOWANIE POZASĄDOWE
- Korzystanie z pozasądowych środków rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń jest dobrowolne. Poniższe informacje służą celom informacyjnym i nie stanowią zobowiązania ze strony Usługodawcy do korzystania z pozasądowych mechanizmów rozwiązywanie sporów. Oświadczenie o wyrażeniu zgody przez Usługodawcę, lub odmowa uczestnictwa w pozasądowym rozwiązywaniu sporów z Konsumentami, są przekazywane przez Usługodawcę w formie pisemnej, lub poprzez inny środek trwały, na wypadek gdyby po zgłoszeniu reklamacji przez Konsumenta spór nie został rozwiązany.
- Przepisy regulujące pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich i obowiązki przedsiębiorcy można znaleźć np. w ustawie z dnia 23 września 2003 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich lub w regulacjach dotyczących odpowiedniego podmiotu właściwego do rozwiązywania sporów konsumenckich. Szczegółowe informacje dot. możliwości korzystania przez Konsumentów z tych metod rozwiązywania sporów, a także przepisów regulujących dostęp do tych procedur można znaleźć w urzędach i na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji obywatelskich, których statutowe działania obejmują ochronę konsumenta, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej, w szczególności również pod adresem internetowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów https://www.uokik.gov.pl/pozasadowe_rozwiazywanie_sporow_konsumenckich.php. Prezes UOKIK prowadzi otwarty rejestr podmiotów upoważnionych do prowadzenia postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.
- Konsument może wykorzystać między innymi następujące możliwości pozasądowego rozwiązywania reklamacji i rozstrzygania sporów:
a. wniesienie sprawy do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej, zwracając się o rozwiązanie sporu;
b. wniesienie sprawy do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej zgodnie z art. 36 ustawy, o której mowa w lit. a powyżej, zwracając się o rozpoczęcie postępowania mediacyjnego;
c. Użytkownik ma prawo do bezpłatnej pomocy w rozstrzygnięciu sporu pomiędzy nim a Usługodawcą, do skorzystania z bezpłatnego wsparcia powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta, lub organizacji obywatelskich, których statutowe działania obejmują ochronę konsumenta (na przykład Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich);
d. złożenie skargi poprzez platformę ODR online http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Platforma ODR jest także źródłem informacji o pozasądowym rozstrzyganiu sporów powstających pomiędzy Konsumentami a przedsiębiorcami.
IX. LICENCJA I PRAWA AUTORSKIE
- Wyłączne prawa do Treści udostępnionej/umieszczonej w Aplikacji, w szczególności do praw autorskich, znaków towarowych, nazwy Aplikacji, jej graficznych elementów, oprogramowania (włączając w to Aplikację), oraz prawa do bazy danych są chronione przez prawo i przyznane Usługodawcy, lub podmiotom, z którymi Usługodawca zawarł stosowne umowy. Użytkownik jest upoważniony do korzystania z wyżej wspomnianej Treści, włączając w to Aplikację bez ponoszenia opłat, ale tylko i wyłącznie dla użytku osobistego i wyłącznie w celu właściwego korzystania z Aplikacji, na całym świecie. Użytkowanie Treści, włączając w to Aplikację w jakikolwiek inny sposób jest dozwolone jedynie na podstawie uprzedniej, wyraźnej zgody udzielonej przez podmiot upoważniony na piśmie, pod rygorem nieważności.
- Niezależnie od powyższych postanowień, Aplikacja jest przedmiotem zastrzeżonych praw autorskich Usługodawcy. Wraz z instalacją Aplikacji na urządzeniu mobilnym Użytkownika Usługodawca przyznaje Użytkownikowi niewyłączną i nieprzenoszalną licencję do korzystania z Aplikacji, włączając w to powielenie Aplikacji wyłącznie w celu pobrania jej na urządzenie mobilne, oraz instalację i działanie Aplikacji na urządzeniu mobilnym Użytkownika. Użytkownik może zainstalować Aplikację na dowolnej liczbie urządzeń mobilnych Użytkownika, jednak na pojedynczym urządzeniu mobilnym jest dozwolona instalacja tylko jednej kopii Aplikacji.
- Licencja nie zezwala w szczególności na żadne z poniższych:
a. odsprzedaż i komercyjne użycie Aplikacji i Treści;
b. gromadzenie i użytkowanie komercyjne jakichkolwiek list usług, opisów, lub cen;
c. gromadzenie i użytkowanie Treści w jakimkolwiek innym celu, poza użytkiem osobistym Użytkownika;
d. użytkowanie pochodne Aplikacji, bądź Treści; jakakolwiek forma pobierania lub kopiowania informacji w Koncie w celu osiągnięcia korzyści przez innego kupca, lub jakiekolwiek wykorzystanie narzędzi do wydobywania danych, w tym robotów, lub podobnych urządzeń.
- Użytkownik poprzez umieszczanie jakiejkolwiek Treści w Aplikacji, w szczególności grafik, komentarzy, opinii, bądź komunikatów w obrębie Konta, udziela Usługodawcy niewyłącznej, bezpłatnej licencji w zakresie użytkowania, przechowywania, przekształcania, naprawiania, wprowadzania zmian, usuwania lub uzupełniania tego rodzaju treści, jak również licencję na publiczne odtwarzanie, publiczną prezentację, reprodukcję, oraz rozprowadzanie (zwłaszcza w Internecie) tego rodzaju Treścina całym świecie. Te prawa obejmują sublicencję w zakresie uzasadnionym wykonywaniem Umowy o Świadczenie Usług (włączając w to funkcjonowanie oraz rozwój Aplikacji), jak również autoryzację na wykonywanie samodzielnie, lub poprzez podmioty trzecie, praw zależnych w zakresie rozwoju, personalizacji, oraz tłumaczenia utworu w znaczeniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. i jego rozpowszechnianie. W zakresie, w jakim Użytkownik nie jest uprawniony do udzielania licencji, do których odnosi się obecny ustęp, Użytkownik zobowiązuje się do uzyskania wymienionych licencji dla Usługodawcy.
X. PRAWO KONSUMENTÓW DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
- Konsument ma prawo do odstąpienia od Umowy o Świadczenie Usług w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia bez podania przyczyny i bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów poza przewidzianymi przez prawo.
- By poinformować Usługodawcę o odstąpieniu od Umowy o Świadczenie Usług, Konsument powinien przesłać oświadczenie, na przykład w elektronicznej formie na adres e-mail Usługodawcy. Deklaracja może zostać złożona przy użyciu przykładowego formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego Załącznik do niniejszego Regulaminu. Nie ogranicza to prawa Konsumenta do przedstawienia oświadczenia w jakiejkolwiek innej, jednoznacznej formie, w którym Konsument przekazuje swoją decyzję o odstąpieniu.
- W przypadku odstąpienia od Umowy o Świadczenie Usług, Umowa o Świadczenie Usług zostaje uznana za niezawartą.
XI . WYPOWIEDZENIE UMOWY
- Usługodawca może w dowolnym momencie wypowiedzieć Umowę o Świadczenie Usług lub jakąkolwiek umowę licencyjną, o której mowa w Regulaminie, z zachowaniem 21-dniowego okresu wypowiedzenia z uwagi na ważne przyczyny, rozumiane wyłącznie jako:
a. zmiana prawa dotyczącego świadczenia usług elektronicznych przez Usługodawcę wpływająca na wzajemne prawa i obowiązki stron wynikające z Umowy o Świadczenie Usług, lub zmiana w interpretacji powyższych przepisów przez wyroki sądowe, decyzje, zalecenia, bądź dyrektywy w ramach uprawnień odpowiednich urzędów lub organów;
b. zmiana sposobu świadczenia Usług jedynie ze względu na kwestie techniczne, bądź technologiczne (w szczególności aktualizacja wymagań technicznych wskazanych w Regulaminie);
c. zmiana w zakresie lub sposobie świadczenia Usług, wprowadzenie nowej Usługi, modyfikacja lub rezygnacja przez Usługodawcę z istniejącej funkcjonalności lub Usług objętych Regulaminem.
- Niezależnie, biorąc pod uwagę szczególną troskę Usługodawcy w zakresie ochrony danych osobowych Użytkownika oraz ich przetwarzania przez racjonalny czas, Usługodawca może wypowiedzieć Umowę o Świadczenie Usług z efektem natychmiastowym w przypadku braku aktywności Użytkownika w Aplikacji trwającej nieprzerwanie przez okres przynajmniej dwóch lat.
- Oświadczenie Usługodawcy w kwestiach wypowiedzenia zostanie wysłane na adres e-mail podany przez Użytkownika.
- Usługodawca może wypowiedzieć Umowę o Świadczenie Usług lub jakąkolwiek umowę licencyjną, o której mowa w Regulaminie, z zachowaniem 7-dniowego okresu wypowiedzenia lub odmówić dalszego dostępu do Aplikacji (w całości lub w części), z ważnych przyczyn, tzn. w przypadku rażącego naruszenia przez Użytkownika niniejszego Regulaminu, tj. jeśli Użytkownik nie stosuje się do obowiązków określonych w punkcie V lub w punkcie IX Regulaminu.
XII. ZMIANA REGULAMINU
- Usługodawca może zmienić Regulamin w przypadku wystąpienia przynajmniej jednej ze wskazanych poniżej ważnych przyczyn:
a. zmiana prawa dotyczącego świadczenia usług elektronicznych przez Usługodawcę wpływająca na wzajemne prawa i obowiązki stron wynikające z Umowy o Świadczenie Usług, lub zmiana w interpretacji powyższych przepisów przez wyroki sądowe, decyzje, zalecenia, bądź dyrektywy w ramach uprawnień odpowiednich urzędów lub organów;
b. zmiana sposobu świadczenia Usług jedynie ze względu na kwestie techniczne, bądź technologiczne (w szczególności aktualizacja wymagań technicznych wskazanych w Regulaminie);
c. zmiana w zakresie lub sposobie świadczenia Usług, wprowadzenie nowej Usługi, modyfikacja lub rezygnacja przez Usługodawcę z istniejącej funkcjonalności lub Usług objętych Regulaminem.
- Usługodawca udostępni tekst jednolity zmienionego Regulaminu w Aplikacji oraz poprzez e-mail wysłany na adres Użytkownika lub numer telefonu.
- Zmiana Regulaminu wchodzi w życie z upływem co najmniej 14 dni od daty wysłania zawiadomienia o zmianie (dokładna data zostanie wskazana w zawiadomieniu o zmianie). Użytkownicy mają prawo do wypowiedzenia Umowy o Świadczenie Usług w tym czasie. Zmiana Regulaminu nie ma wpływu na Usługi, które już zostały wyświadczone Użytkownikowi przed wprowadzeniem zmiany do Regulaminu.
XIII. UŻYTKOWNICY NIEBĘDĄCY KONSUMENTAMI
- Ten punkt Regulaminu oraz zawarte w nim postanowienia dotyczą jedynie Użytkowników, którzy nie są Konsumentami. Ten punkt Regulaminu nie dotyczy jednak również Przedsiębiorców, którzy są osobami fizycznymi zawierającymi umowę bezpośrednio związaną z ich działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tych osób charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nie działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 i odnoszących się również do tych osób (do tych osób odnosi się również pkt Regulaminu dot. prawa odstąpienia od umowy).
- Usługodawca może rozwiązać Umowę o Świadczenie Usług, lub jakąkolwiek umowę licencyjną opisaną w Regulaminie ze skutkiem natychmiastowym i bez podawania przyczyny przez przesłanie oświadczenia w jakiejkolwiek formie.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, włączając w to utratę zysku, o ile szkoda nie została przez niego spowodowana umyślnie. Wszelka ustalona odpowiedzialność Usługodawcy ograniczona jest do kwoty 500 zł.
- Wszystkie spory będą rozstrzygane przez sąd właściwy dla siedziby Usługodawcy.
XIV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Regulamin wchodzi w życie od 08.05.2025 r.
- Umowy zawierane przez Usługodawcę są zawierane w języku polskim.
- W sprawach nieobjętych niniejszym Regulaminem obowiązują właściwe przepisy polskiego prawa, w szczególności Kodeks cywilny, ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Ustawa (wybór prawa polskiego w związku z niniejszym Regulaminem nie pozbawia Użytkownika ochrony gwarantowanej mu przepisami, które nie mogą zostać wyłączone).
- Aktualna wersja Regulaminu jest zawsze dostępna w Aplikacji, także w formacie PDF do pobrania.
Załącznik – Przykładowy formularz odstąpienia od umowy
FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
Adresat:
MY APP 8.1 Sp. z o.o.
- Nektarowa 12
52-200 Wysoka
Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy o świadczenie
następującej usługi
Data zawarcia umowy
Imię i nazwisko konsumenta (-ów)
Adres konsumenta (-ów)
Podpis konsumenta (-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
Data
(*) Niepotrzebne skreślić.